کوهستان آستارا
درباره وبلاگ


1-طراح آرم باشگاه فرهنگی ورزشی کوهستان آستارا جناب آقای استاد اکبر اکسیر شاعر و نویسنده معروف آستارا می باشند.

2-نام باشگاه در آرم به قلم جناب آقای استاد کریم صمدزاده هنرمند و خوشنویس عالیقدر و شهیر آستارایی تحریر شده است.

3-داخل کادر، در قسمت غربی دورنمای کوهستان آستارا ،کوههای رادار،سوها و اسپیناس نمایان است.

4-برگ زیتون بخش زیریرین کادر آرم بیانگر شادی و دوستی می باشد.

5-دو کوه بلند در قسمت قله پوشیده از برف نشانه قدرت ، عظمت ، نعمت ، برکت و رحمت خداوند است که به انسانها و موجودات ارزانی شده است.

مدیر وبلاگ : میلاد صادق زاده
نظرسنجی
نظر شما در مورد این سایت؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اولین برنامه کوهستان آستارا در سال 93 با صعود به آبشار لاتون

 با سلام وتبریک سال جدید خدمت دوستداران سایت کوهستان آستارا و دوستداران کوه وکوهنوردی امیدواریم تعطیلات عید را به خوبی وخوشی پشت سر گذاشته و با روحیه ای عالی خودتان را برای پیشرفت  و رسیدن به اهداف والایتان آماده نبرد با مشکلات پیش رویتان کرده و سالی پربار و سرشار از موفقیت در پیش داشته باشید سالی که گذشت اتفاقاتی افتاد که امیدواریم دیگر تکرار نشود یکی از این حوادث حادثه برودپیک و از دست دادن سه تن از بهترین کوهنوردان کشورمان بود روحشان شاد و یادشان گرامی باد .

امسال نیز برنامه های متنوع را مدیریت باشگاه در دستور کار خود قرار دارد و آقای براتی پور برنامه سه ماهه ای را تا قبل ماه مبارک رمضان تنظیم و به گروه فنی ارایه نمودند که طی جلسه ای با تغییر دو برنامه به تصویب اعضاء رسبد جا دارد از زحمات ایشان در این جا تشکر نموده و برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت بکنیم.

 

سرکار خانم شکور نقاش سرپرست برنامه

آبشار لاتون

این آبشار در استان گیلان و 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا شهر لوندویل در روستای کوته کومه جای گرفته است.

ارتفاع تقریبی آبشار 105 متر و به لحاظ بلندی از مرتفع ترین آبشار گیلان و ایران به شمار می رود.

این آبشار از دامنه های شرق کوه اسپیناس سرچشمه گرفته و به رودخانه لوندویل که مسیر 17 کیلومتری را طی می کند تا به دریای خزر بریزد.

حجم آب آبشار در تمام فصول مختلف سال متفاوت بوده ولی در تمام فصول آب دارد.

قلعه ای که بر روی آبشار قرار دارد معروف به قلعه بز یکی از قلعه های بابک خرمدین می باشد.

نوجوان های گروه مهتا و ثمین

 

این چندمین بار است که به مهرداد زنگ می زنم و گوشی رو جواب نمی دهند راس ساعت شش صبح جمعه بیست ودوم فروردین ماه است که آقای حیادخت سر کوچه می رسند با سلام و صبح یه خیر گویان وارد شده بلاخره مهرداد هم گوشی را برمی دارند چون از همین مسیر بر میگردیم می گویم که در برگشت سوارش می کنیم آقای زارعی و همسر آقای حیادخت مهین خانم و دخترشان مهتا داخل ماشین هستند یه راه افتاده و برای سوار کردن خانواده آقای محسنی که با همسرشان سرکار خانم گیلک و ثمین دخترشان منتظر ما هستند می رویم آنها به موفع آماده اند .

به سمت خیابان فارابی رفته و سر کوچه پریان که آقای زاهدان با همسرشان منتظر رسیدنمان هستند می رویم آقای زاهدان اولین بار است که به جمع ما می پیوندند اما همسرشان سرکار خانم مهرپرور چندین بار با برادرشان آقای مهرپرور ما را در برنامه ها همراهی نموده اند.

آقای زاهدان و همسرشان

با اینکه در سال جدید سعی می کنیم نسبت به پارسال تغییراتی در خودمان بدهیم انگار آقای جمشیدی هنوز متوجه سال نو نشده که باز آمدنشان مثل همیشه با تاخیر همراه است لحظاتی منتظر می مانیم تا خانواده آقای جمشیدی و آقای شاهین بیایند که آقای حسین نژادی تماس می گیرند و می گویم که به سمت آنها می آییم که با شایان و آرش جلوی بانک پارسیان منتظر ما هستند.

آقای جمشیدی عقب دار این هفته

در چهارراه حکیم نظامی کسی نیست حدس می زنم آقای مهرپرور خواب مونده تماس گرفته و پس از لحظاتی گوشی را جواب می دهند می گویم سر خیابون بیایند تا در برگشت سوارش کنیم وقتی با ایشان حرف می زدم از سر کوچه آقای براتی پور رد شده و تا بگویم آقای حیادخت بایستد دیگر دیر شده بود سرکار خانم حیرانیان را در قنبرمحله برداشته و به طرف بلوار جانبازان رفته و پس از سوار شدن آقای عشایر و همسرشان زود دور زده و سرکار خانم شکور نقاش مدیره باشگاه را سوار می کنیم آقای براتی پور که ما را همراهی نخواهند کرد از ایوان منزلشان با تکان دادن دستشان ما را بدرقه می کنند.

آقای بهزاد روحی با همسرشان که پس از وقفه ای طولانی امروز در برنامه شرکت نموده اند سر کوچه مسجد صاحب الزمان منتظر ما هستند با عذرخواهی از ایشان به دلیل تاخیر پیش آمده سوار می شوند یادم رفت بگویم آقای مهرپرور را از جلوی منزلشان سوار نمودیم مهرداد هم که راه به راه زنگ می زد و تهدید می کرد که به خانه بر می گردد و چون نهار ما در کوله ایشان بود با خواهش و تمنا منتظر ما شده تا برسیم و جلوی باشگاه آزادی سوار شده و به سمت لوندویل راه می افتیم تا آخرین فرد این برنامه را که آقای پورکرمی بود را در خیابان آبشار برداریم.

آقای روحی جلودار برنامه امروز

در مسیر سرکار خانم گیلک به خاطر سالگرد وفات پدرشان تدارک آب میوه و نون نذری دیده بودند که با خواندن صلوات و فاتحه بین بچه ها پخش می کنم روحشان شاد و یادشان گرامی.

بلاخره در پارکینگ آقای پورکرمی مینی بوس توقف نموده و افراد پیاده می شوند تعدادمان به بیست و پنج نفر رسیده و همگی با نظم خاصی به سمت آبشار راه می افتیم در اوایل مسیر استراحتگاه آقای شهریوریان واقع شده از طرف باشگاه بنر خوش آمدگویی به سایر کوهنوردان که زمینه آن عکس آبشار می باشد آماده نموده ایم که پس از نصب  و گرفتن عکس یادگاری توسط آقای حسین نژادی و تعیین جلوداری گروه و عقبدار که آقایان روحی و جمشیدی بودند توسط سرپرست برنامه سرکار خانم پری شکورنقاش مدیره باشگاه به راهمان ادامه می دهیم.

استراحتگاه شهریوریان

اولین برنامه هست و با گامهای کوتاه و مصمم به سمت آبشار می رویم با رسیدن به رودخانه که از این جا باید از جاده خارج شویم و یک سر بالایی را طی کنیم استراحت کوتاهی نموده و آقای شاهین که در مسابقه روبوکاپ کشوری با سه تن از شاگردانش به مقام چهارمی رسیده بودند با شیرینی از بچه ها پذیرایی می کنند به ایشان تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت می کنیم .


مسابقات کشوری نادکاپ همه ساله در اسفند ماه با همکاری دانشگاه شریف برگزار می گردد.

در این مسابقه 700 تیم در رشته های مختلف شرکت داشتند که آقایان مهدی شاه حسینی،مهدی سلطانی،حسین نوری زاد با مربیگری ساسان شاهین موفق شدند در مسابقات رالی مقام چهارم را کسب کنند.لازم به ذکر است که مهندس شاهین سالیان سال در به ثمر رساندن کلاس های رباتیک در شهرستان آستارا زحمت فراوان کشیده است.


دیگر راهی به استراحت گاه خشنود نمانده به شایان و مهرداد ماموریت می دهیم که جلوتر از گروه حرکت کرده و تا ما برسیم سفارش املت ها را بدهند تا زیاد معطل نشویم بنری نیز برای آقای خشنود آورده بودیم که پس از صرف صبحانه با نصب و گرفتن عکس یادگاری مرحله آخر صعود به آبشار را شروع می کنیم.

استراحتگاه خشنود 

آب آبشار به علت برف آخر سال و پس از آغاز سال جدید زیاد بوده و از دور نمای بسیار دیدنی به خود گرفته عکسهایی در مسیر افراد به یادگار می گیرند و با گامهای استوار می رویم گل ها و سرسبزی کوه ها بسیار زیباست به منطقه خلیفه حیاتی می رسیم از چشمه ای که در این منطقه است آبی می نوشیم و رفع خستگی نموده و راه می افتیم مسیر برگشت از پشت این خونه ها باید برگردیم که به سمت آمبرو کونی می رود و چون درخت خرمالو در این منطقه زیاد هست به این نام معروف است و دیگر استراحت گاه خشنود را نخواهیم دید قبلا این مسر را رفته ایم مسیری با شیب ملایم و بسیار دیدنی است به آبشار می رسیم و کوله ها در داخل استراحت گاه آقا یدالله قرار داده عده ای نشسته و چایی می نوشند و تعدادی هم به سمت پایین آبشار رفته و مشغول گرفتن عکس های یادگاری می شوند .

نهار را در این جا و با گوش دادن به صدای دلنواز شرشر آب آبشار صرف نموده و استراحتی می کنیم و با گرفتن عکس دسته جمعی آماده برگشت  برای پایان دادن به برنامه امروز می شویم از تمام دوستانی که در این برنامه ما را همراهی نموده و در هر چه بهتر شدن اجرای برنامه ما را کمک کردند به خصوص سرپرست برنامه امروز سرکارخانم شکور نقاش و آقایان روحی و جمشیدی نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشیم سر زنده و پاینده باشید.

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 26 فروردین 1393
شهرام صادق زاده
دوشنبه 27 شهریور 1396 08:34 ب.ظ
This is a great tip especially to those new to the blogosphere.
Short but very precise information… Thank you for sharing this one.
A must read post!
دوشنبه 23 مرداد 1396 02:21 ب.ظ
Thanks for the good writeup. It in reality was once a amusement account it.
Look advanced to more delivered agreeable from you!
By the way, how could we keep in touch?
جمعه 5 اردیبهشت 1393 08:55 ب.ظ
سلام امیدوارم همه گروه همیشه موفق و سلامت باشند
شهرام صادق زادهسلام ممنون برای شما هم آرزوی سلامتی و موفقیت می کنیم
دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 08:52 ق.ظ
سلام وخسته نباشید به گروه همیشه جوان و فعال کوهستان..انشالا امسالم مثل سال گذشته با موفقیت و سالمتی بتونیم بر فراز قله ها صعود کنیم.با تشکر از زحمات بی وقفه ی گروه جناب اقای صادق زاده...
شهرام صادق زادهسلام ممنون با توکل به خدا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو