تبلیغات
کوهستان آستارا - عظیم قیچی ساز فاتح "چوایو " به ارتفاع 8201 متر ششمین قله مرتفع جهان بدون استفاده از اکسیژن مصنوعی
 
کوهستان آستارا
درباره وبلاگ


1-طراح آرم باشگاه فرهنگی ورزشی کوهستان آستارا جناب آقای استاد اکبر اکسیر شاعر و نویسنده معروف آستارا می باشند.

2-نام باشگاه در آرم به قلم جناب آقای استاد کریم صمدزاده هنرمند و خوشنویس عالیقدر و شهیر آستارایی تحریر شده است.

3-داخل کادر، در قسمت غربی دورنمای کوهستان آستارا ،کوههای رادار،سوها و اسپیناس نمایان است.

4-برگ زیتون بخش زیریرین کادر آرم بیانگر شادی و دوستی می باشد.

5-دو کوه بلند در قسمت قله پوشیده از برف نشانه قدرت ، عظمت ، نعمت ، برکت و رحمت خداوند است که به انسانها و موجودات ارزانی شده است.

مدیر وبلاگ : میلاد صادق زاده
نظرسنجی
نظر شما در مورد این سایت؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 دوازدهمین صعود بالای هشت هزار متری عظیم قیچی ساز بر خانواده بزرگ کوهنوردی مبارک باد

باشگاه کوهنوردی کوهستان آستارا این صعود موفقیت آمیز را به مرد اول کوهنوردی ایران عظیم قیچی ساز و جامعه بزرگ کوهنوردی کشور تبریک گفته و آرزوی موفقیت برای ایشان در صعود به دو قله باقیمانده از چهارده قله بالای هشت هزار را داشته و  پیروزی و موفقیت در تمام مراحل زندگی را برایشان آرزومندیم.

گزارش کامل صعود به نقل از سایت رسمی عظیم قیچی ساز

92/6/12

عظیم قیچی ساز بامداد 10 شهریور تهران را ترک کرده و عصر همان روز به کاتماندو رسید. وی روز گذشته را (12 شهریور) به تهیه کسری مواد غذایی مورد نیاز برای سفر به تبت و دیدار دوستان گذراند.

عظیم قیچی ساز امروز با شرکت طرف قرارداد (َAsian Trek) و همچنین اعضا تیم ملاقات کرد. تیم چوایو متشکل از 5 نفر از کشورهای استرالیا، اسپانیا، گرجستان، آمریکا و ایران است. قیچی ساز قصد دارد در صورت اخذ ویزا (عصر امروز مشخص خواهد شد) فردا (13 شهریور) به همراه تیم به سمت مرز تبت حرکت کند.

92/6/13

"عظیم قیچی ساز" طی تماس تلفنی گفت:

"ساعت 6 صبح امروز به همراه دیگر اعضا تیم در زیر بارش باران با اتوبوس از کاتماندو به طرف مرز تبت حرکت کردم در جاده ای کوهستانی که چندین قسمت آن به علت ریزش کوه بر اثر بارش زیاد و رانش زمین مسدود شده بود. به ناچار توقف های طولانی در مسیر داشتیم. همین امر باعث شد به موقع به مرز نرسیم.

ساعت 4 بعد از ظهر به روستایی زیبا به نام "کداری" (Kodari) رسیدیم. امشب را در مسافرخانه ای خواهیم ماند و فردا صبح به امید خدا از مرز عبور خواهیم کرد و همچنان باران می بارد!"

92/6/14

"عظیم قیچی ساز" اعلام کرد، وی به همراه دیگر نفرات تیم امروز ساعت 8 صبح به مرز رسیدند و بعد از 1 ساعت انتظار در صف طولانی ماشین هایی که همگی به مقصد تبت می رفتند، از روی پل مرتفعی که معروف است به "پل دوستی" عبور کردند و وارد خاک تبت شدند. آنان عصر امروز به شهر کوچک "نیالام" (Nyalam) خواهند رسید و شب را در مسافرخانه ای سپری خواهند کرد. 

92/6/15

"قیچی ساز" امروز به قصد هم هوایی به ارتفاعات "نیالام" (3800 متر) تا ارتفاع 4800 متر رفت. وی امشب را هم در "نیالام" سپری خواهد کرد.

92/6/16

"قیچی ساز" خبر داد: "امروز طبق معمول با ماشین به راه افتادیم و به گردنه مرتفع و زیبای "تنگلا" (Tongla pass) به ارتفاع 5100 متر رسیدیم. بعد از این گردنه دیگر می شود قلل شیشاپانگما (8013 متر) و چوایو (8201 متر) را دید. البته هنوز موفق به دیدن قله چوایو نشده ام. سراسر قله را ابر فرا گرفته است. حدود ساعت 12 به شهر کوچکی به نام "تینگری" (Tingri) به ارتفاع 4350 متر رسیدیم. چیزی که برایم خیلی عجیب است، همه تابلوها در شهرها و جاده ها فقط و فقط به زبان چینی است! تمام خانه های تبتی و قدیمی تخریب شده و از نو با سیمان و بتون ساخته شده اند. بر خلاف طبیعت، روستا ها هیچ حسی را منتقل نمی کنند. اینجا همه چیز چینی است!! امشب را در شهر "تینگری" خواهیم ماند.".

92/6/18

"عظیم قیچی ساز" صبح امروز به همراه دیگر نفرات تیم روستا "تینگری" را ترک کرد و پس از 3 ساعت به محلی معروف به "کمپ اصلی چینی ها" (Chinese Base Camp) - انتهای مسیر ماشین رو - به ارتفاع 4900 متر رسید. "قیچی ساز" گفت برای 2 تا 3 روز آینده در این محل خواهد ماند.

92/6/21
"عظیم قیچی ساز" پس از 3 ساعت راهپیمایی ظهر امروز به محلی معروف به "کمپ میانی" (Middle Camp) به ارتفاع 5350 متر رسید. وی فردا عازم کمپ اصلی قله چوایو خواهد شد.
92/6/22

"عظیم قیچی ساز" خبر داد، "امروز  پس از راهپیمایی 2 ساعته به کمپ اصلی چوایو (5650 متر) رسیدم. بالغ بر 14 تیم در کمپ به سر می‌برند و تا جایی که مطلع شدم بعضی از تیم‌ها تا کمپ 1 بالا رفته‌اند. 2 تا 3 روز آینده مراسم "پوجا" (Puja) انجام خواهد شد. سپس راهی کمپ‌های بالا خواهم شد."

92/6/24
"عظیم قیچی ساز" راهی کمپ 1 شد. وی 7 صبح امروز پس از پایان مراسم پوجا، با کوله‌ای حاوی لوازم شخصی‌اش (15 کیلو) کمپ اصلی را ترک کرد و پس از 3 ساعت کوهپیمایی به کمپ 1 (6400 متر) رسید. "عظیم" پس از برپایی چادرش و استراحتی 2 ساعته به کمپ اصلی بازگشت.
92/6/26

 

http://azimgheichisaz.com/images/news/cho%20oyu/international_cho-oyu_expedition_2013.jpg

کمپ اصلی چوایو - چپ به راست: "عظیم قیچی ساز"، "آلکس باربر" از آمریکا، "بروس گیبنز" از استرالیا، "گیا تورتلادز" از گرجستان، "مینگما" از نپال (سردار تیم و همچنین شرپا شخصی "بروس") و "فرناندو لاتوره" از اسپانیا.

92/6/26

"عظیم قیچی ساز" خبر داد، حدود ساعت 12 ظهر امروز (به وقت محلی) شرپاهایی که بین کمپ 1 و کمپ 2 در حال ثابت گذاری مسیر بودند دچار بهمن شدند. سه تن از شرپاها در این حادثه صدمه دیدند و حال یکی از آنان وخیم است. وی با برانکارد به کمپ اصلی منتقل شد. حال دیگر نفرات مستقر در کمپ اصلی و کمپ1 مساعد است.

92/6/27

در سایت شخصی "فرران" (Ferran Latorre) -یکی از اعضا تیم چوایو- که ساعتی پیش به روز رسانی شد می‌خوانیم، "دیروز بهمنی بین کمپ 1 و 2 فرو ریخت و سه نفر از چهار شرپایی را که در حال صعود بودند، مصدوم کرد. بارش سنگین برف در روزهای اخیر و باد دلایل اصلی این حادثه بودند. بهمن بزرگی نبود اما قابل ملاحظه بود و حدود 100 متر عرض داشت.... یکی از شرپاها شدیدا مصدوم شد (چندین بریدگی و کبودی در صورت و دست و پا). او دیروز به مرز و امروز با هلیکوپتر به کاتماندو منتقل شد..."

92/6/29

"عظیم قیچی ساز" طی تماسی خبر داد، "پس از حادثه بهمن، 2 روز بارش برف باعث شد در کمپ اصلی ماندگار شوم. اما امروز صبح با آسمانی صاف و هوایی نسبتاً سرد روبرو شدم. قصد دارم ظهر به طرف کمپ 1 (6400 متر) بروم و شب را آنجا مانده سپس در صورت مساعد بودن شرایط فردا به سمت کمپ 2 (7100 متر) حرکت کنم. امیدوارم بتوانم دوره هم هوایی را در این مرحله به پایان برسانم."

92/6/30

"عظیم قیچی ساز" خبر داد، "شب گذشته را در کمپ 1 گذراندم. امروز ساعت 9:30 صبح (به وقت محلی) پس از جمع کردن چادر و همه وسایلم (20 کیلو) به سمت کمپ 2 (7100 متر) حرکت کردم. مسیر دشواری نبود اما ناچار به برف کوبی همه مسیر شدیم و ساعت 1:30 به کمپ 3 رسیدم. شب را اینجا خواهم ماند و صبح فردا به کمپ اصلی برمی‌گردم."

92/6/31

"عظیم  قیچی ساز" به کمپ اصلی بازگشت. وی قصد دارد چند روزی را استراحت کند و منتظر هوای مساعد برای تلاش نهایی بماند. "عظیم" همه لوازمش را به کمپ 2 (7100 متر) منتقل کرده است و قصد دارد در تلاش نهایی مستقیماً از کمپ اصلی به کمپ 2 رفته و از کمپ 2 به سوی قله برود. (اکثر کوهنوردان کمپ 3 به ارتفاع 7400 متر را هم برپا می‌کنند و از کمپ 3 برای صعود قله تلاش می‌کنند.)

92/7/1

آقای "فرران لتورره" (Ferran Latorre)-هم‌نورد اسپانیایی "عظیم"- عکس هایی از چند روز اخیر را در وب سایت شخصی‌اش به نمایش گذاشته است. با اجازه خود او عکس‌هایش را به اشتراک می‌گذارم.

"فرران" و "عظیم" در کمپ 2

نمایی از کمپ2

"عظیم" در راه کمپ2 

"فرران" و "عظیم" در کمپ1

کمپ1

کمپ2

92/7/3

"عظیم قیچی ساز" ساعت 11 صبح (به وقت محلی) کمپ اصلی را ترک کرد و پس از 6 ساعت کوهنوردی، ساعت 5 عصر به کمپ 2 (7100 متر) رسید. وی قصد دارد در صورت مساعد بودن شرایط، امشب ساعت 12 به سوی قله چوایو حرکت کند. همچنین "قیچی ساز" خبر داد، 3 کوهنورد روس و 3 شرپا امروز موفق به صعود قله شدند که 2 تن از کوهنوردان روس با اسکی فرود آمدند.

92/7/4

"عظیم قیچی ساز" ساعت 5:45 عصر امروز (به وقت محلی) به کمپ اصلی بازگشت.

"عظیم قیچی ساز" بر فراز "چوایو " ایستاد

"عظیم قیچی ساز" ساعت 12:30 شب (به وقت محلی) از کمپ 2 حرکت خود را آغاز کرد و پس از هفت ساعت و نیم تلاش، سرانجام ساعت 8 صبح (5:45 صبح امروز پنج‌شنبه ۴ مهر ماه ۹۲)موفق شد قله "چوایو" به ارتفاع 8201 متر، ششمین قله مرتفع جهان و "دوازدهمین" قله هشت هزارمتری‌اش را صعود کند. وی در حال حاضر در کمپ 2 به سر می‌برد.

لازم به توضیح است؛ "قیچی ساز" قله چوایو را بدون استفاده از اکسیژن مصنوعی و بدون استخدام شرپا صعود کرده است.

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 4 مهر 1392
شهرام صادق زاده
شنبه 26 آبان 1397 02:52 ق.ظ
hello!,I like your writing so much! percentage we
communicate extra approximately your article on AOL?

I require an expert in this area to unravel my problem.
May be that's you! Taking a look forward to see you.
جمعه 25 آبان 1397 05:36 ب.ظ
Hello very cool site!! Guy .. Beautiful .. Wonderful
.. I'll bookmark your site and take the feeds also?

I'm satisfied to find numerous helpful information right
here in the submit, we want develop extra strategies on this regard, thank
you for sharing. . . . . .
جمعه 25 آبان 1397 07:43 ق.ظ
This post gives clear idea designed for the new people of blogging, that really how to do blogging and site-building.
پنجشنبه 24 آبان 1397 04:14 ق.ظ
i have a passion on anything that is automotive related. i love to attend car shows too.
دوشنبه 21 آبان 1397 09:53 ق.ظ
Thankfulness to my father who stated to me concerning this blog, this webpage is really remarkable.
شنبه 19 آبان 1397 08:34 ق.ظ
Hello there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you
I really enjoy reading through your posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the
same topics? Many thanks!
جمعه 18 آبان 1397 08:29 ب.ظ
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was
a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you!
However, how could we communicate?
جمعه 18 آبان 1397 05:23 ب.ظ
Oh mmy goodness! Awesome article dude! Thanks, However I am having issues wiuth yourr RSS.
I don't understand the reasopn whyy I cannot join it.
Is ther anybody getting similar RSS problems? Anybopdy who knows the solution will you kindly respond?
Thanks!!
پنجشنبه 17 آبان 1397 11:44 ق.ظ
Every weekend i used to pay a quick visit this website, for the reason that i wish for enjoyment, for the reason that this this website conations in fact nice funny information too.
پنجشنبه 17 آبان 1397 10:06 ق.ظ
Good blog post. I absolutely love this site. Continue the good work!
پنجشنبه 17 آبان 1397 08:05 ق.ظ
It's very effortless to find out any matter on net as compared to textbooks, as I found this paragraph at this web site.
جمعه 11 آبان 1397 05:21 ق.ظ
Hi there, constantly i used to check blog posts hsre early in the daylight,
becausae i love to gain knowledge of mlre and more.
پنجشنبه 10 آبان 1397 08:56 ق.ظ
I think the admn of this website is in fact working hard
in favor of his site, for the reason that here every data is quality based information.
چهارشنبه 9 آبان 1397 10:48 ق.ظ
We stumbled over here coming from a different web page and thought I should check things out. I like what I see so i am just following you. Look forward to finding out about your web page again.
سه شنبه 8 آبان 1397 04:54 ب.ظ
Hello There. I discovered your weblog the use of msn. This is an extremely neatly written article.
I will make sure to bookmark it and come back to learn extra of your useful info.

Thanks for the post. I will certainly return.
سه شنبه 8 آبان 1397 12:25 ب.ظ
Hello there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout
out and say I genuinely enjoy reading through your posts.

Can you recommend any other blogs/websites/forums
that go over the same subjects? Thank you!
سه شنبه 8 آبان 1397 12:12 ب.ظ
I'm no longer certain the place you're getting your
info, but good topic. I must spend some time finding out more or working out more.

Thank you for wonderful info I used to be searching for this information for my mission.
سه شنبه 8 آبان 1397 09:54 ق.ظ
I like it when individuals come together and share opinions.
Great blog, stick with it!
سه شنبه 8 آبان 1397 08:48 ق.ظ
After checking out a handful of the blog articles on your site, I honestly appreciate your way of writing a blog.
I saved it to my bookmark website list and will be checking back in the near
future. Please check out my website too and tell me your opinion.
سه شنبه 8 آبان 1397 01:28 ق.ظ
Good day! This post couldn't be written any better! Reading through this post reminds me of my good
old room mate! He always kept talking about this. I will forward this article to
him. Pretty sure he will have a good read. Thank you
for sharing!
پنجشنبه 3 آبان 1397 03:21 ق.ظ
I truly love your site.. Pleasant colors & theme.
Did you develop this website yourself? Please reply back as I'm attempting
to create my own personal website and would like to find out where
you got this from or exactly what the theme is called. Cheers!
سه شنبه 1 آبان 1397 03:05 ق.ظ
Useful information. Lucky me I discovered your web site
by chance, aand I'm surprised why this coincidence didn't
happened earlier! I bookmarked it.
چهارشنبه 25 مهر 1397 10:45 ق.ظ
This web site truly has all of the information and facts I wanted about this
subject and didn't know who to ask.
دوشنبه 23 مهر 1397 04:02 ق.ظ
At this time it looks like Expression Engine is the best blogging platform available right
now. (from what I've read) Is that what you are using on your blog?
چهارشنبه 18 مهر 1397 11:32 ق.ظ
Greetings from Florida! I'm bored to tears at work so I decided
to browse your site on my iphone during lunch
break. I love the info you provide here and can't wait to
take a look when I get home. I'm amazed at how
fast your blog loaded on my mobile .. I'm not even using
WIFI, just 3G .. Anyhow, wonderful blog!
چهارشنبه 18 مهر 1397 10:39 ق.ظ
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was great.

I don't know who you are but definitely you're going
to a famous blogger if you are not already ;) Cheers!
چهارشنبه 18 مهر 1397 09:47 ق.ظ
What's up to all, how is the whole thing, I think every one is
getting more from this web page, and your views are pleasant in support
of new visitors.
چهارشنبه 18 مهر 1397 09:15 ق.ظ
With havin so much content and articles
do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation?
My blog has a lot of completely unique content I've either authored myself
or outsourced but it seems a lot of it is popping it
up all over the web without my agreement. Do you know any techniques to help protect
against content from being stolen? I'd genuinely appreciate
it.
چهارشنبه 18 مهر 1397 09:00 ق.ظ
Thank you for another fantastic article. The place else may just
anybody get that type of info in such a perfect method of writing?
I have a presentation next week, and I'm on the look for such information.
چهارشنبه 18 مهر 1397 08:25 ق.ظ
I got this site from my friend who told me concerning this website and
now this time I am visiting this site and reading very informative content at this place.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30